• SEN KİMSİN?

  Teste Başla
 • KENDİNİ TANI MESLEĞİNİ SEÇ

  Bazı seçimler ise hayatınıza ciddi anlamda yön vermek içindir. Bunlardan biri hiç şüphesiz üniversite seçimi ve buna bağlı olarak geleceğinizi belirleyecek olan bölüm tercihidir.

  Teste Başla
 • SEÇİMİNİ MUTLU OLMAK İÇİN YAP

  Güçlü Yönlerini Tanı

  Risklerini Keşfet

  Doğru Mesleğini Seç


Okan Üniversitesi

Hedefini Belirle Bölümünü Seç

“Hayat seçimlerden ibarettir.” Eminim her biriniz bu cümleyi birçok kez duymuşsunuzdur. Aslında hayatımızın her alanında bir seçim yaparız. Bir kafeye gittiğinizde yediğiniz yemek bile bir seçimin sonucudur.
Nelerden hoşlanırım? Neler yaparım? Ne olmak istiyorum?” Bu soruların cevaplarını sizden başkası size veremez. Kontrolü elinize alın, sorumluluğu üstlenin, odaklanın, zaman belirleyin ve eyleme geçin. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Kısacası sınava değil, geleceğinize odaklanın. Yaptığınız seçimle hayatınızı güzelleştirin. Şimdiden bol şanslar..
Korkmadan, kaçmadan, gizlemeden konuşmaya ne dersiniz? Çalışıyorum, çalışamıyorum, hazırlanıyorum, hazırlanamıyorum girdabından çıkıp kendinizle hesaplaşmaya hazır mısınız? Sürekli olarak henüz gerçekleşmemiş olan sınavın sonuçları hakkında konuşup, sınavın kendisine odaklanmaktan uzaklaşıyorsunuz.
Mesleki Yönelim Testi İçin Teste Başla

OKAN, İLKLERİN VE FARKLILIKLARIN ÜNİVERSİTESİ

ISEP ve Erasmus gibi uluslararası eğitim işbirliklerimizin yanında saygın yabancı üniversiteler ile çift diploma anlaşmalarımızla küresel dünyanın kapılarını aralıyoruz.

BİZ KİMİZ?

GEÇ Mİ KALDIĞINIZI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Eğer bu yolculuğu yapmaksa niyetiniz: Yol yeni başlıyor, hiçbir şeyin bitmediği aksine her şeyin yeni başladığı yerdesiniz. Kaç gün, kaç ay kaldığının hiç önemi yok.
Üniversite sınavları sizin yaşamınızın çıkış noktası değil, hiçbir zaman da olmayacak. Ama kendinizin farkında olmak ve yaşamanıza sahip çıkmak sizin çıkış noktanız Bir hareketsizlik, bir durma anı, olan biteni bir seyretme içinde misiniz? Sürekli erteliyor, vazgeçiyor, geri mi çekiliyorsunuz? Kendinizle hesaplaşma vakti gelmedi mi? Ne zaman mı? Şimdi, şu saat, hiç gecikmeden kendinizi tutup sarsmalı, yeniden başlamalısınız. Daha yola çıkmamış olanlara sesleniyorum, henüz vakit varken, henüz hiçbir şey bitmemişken, gelin kaldırın önünüzden kendinizi. Bir bebeğin ilk adımları gibi çekingen, ürkek başlayacak, bir iki sendelemeden sonra yürümeye başlayacaksınız.

Yol yeni başlıyor

Hiçbir şeyin bitmediği aksine her şeyin yeni başladığı yerdesiniz.

Vazgeçmeyin.

Bir iki sendelemeden sonra yürümeye başlayacaksınız.

Geleceğinize sahip çıkın

Sizi ne mutlu eder düşün düşlerinizin peşine.

Doğru mesleki yönelim için,
Hiç bir zaman geç değil.

Ön Lisans Sayısı
Lisans Bölüm Sayısı
5 Yıllık Bölüm sayısı
6 Yıllık Bölüm Sayısı